Polski samochód osobowy z Kutna?

amz-carsblog-223

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, firma AMZ Kutno testuje prototyp samochodu osobowego własnej konstrukcji. Jest to małe auto rodzinne, w którym wykorzystano zespół napędowy Fiata. Pojazd miałby kosztować około 40 000 zł. Z informacji które do nas dotarły wynika, że jest to autorski projekt konstruktorów pracujących w AMZ, nawiązujący do historycznej Syreny.

Niestety, nie możemy jeszcze pokazać Wam zdjęć tego samochodu, bowiem prace nad nim są prowadzone w ścisłej tajemnicy na terenie zakładu w części niedostępnej dla ludzi spoza ścisłego grona konstruktorów.

Firma AMZ Kutno jest znana z produkcji pojazdów zaprojektowanych przez tamtejszych konstruktorów. Zakład wyprodukował opancerzone pojazdy wojskowe Dzik, Tur, Żubr policyjnego Żubra czy autobus City Smile. Firma specjalizuje się również w produkcji bankowozów, karetek i samochodów specjalnych, budowanych na bazie pojazdów zagranicznych producentów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>