24 czerwca, 2024

CUPRA Ateca na rok 2020

Cupra Ateca 2020 – lifting, który rozgrzewa do czerwoności

Mówi się, że lepsze jest wrogiem dobrego, lecz po spojrzeniu na odświeżoną wersję Cupry mądrość ta schodzi na dalszy plan, ustępując miejsca czystym emocjom. Sportowego crossovera, dzielącego swoje DNA z Seatem, znacznie bowiem doposażono, dbając tym razem o komfort jazdy. Nie zapomniano przy tym o esencji marki Cupra – prędkości, przyspieszeniu i niezwykłych właściwościach jezdnych. Spore, pojemne nadwozie wręcz katapultuje kierowcę, przecząc niemal prawom fizyki.

Cupra Ateca 2020 i jej odmienione oblicze

Cupra Ateca to 15% sprzedanych egzemplarzy modelu Ateca – pamiętajmy bowiem, że marka Seat oferuje ten model głównie w podstawowej, „ulicznej” formie. Jest do doskonały wynik, biorąc pod uwagę specyficzny charakter tej konstrukcji – bezkompromisowość to bowiem drugie imię Cupry. Nie inaczej jest po tegorocznym liftingu, wprowadzającym oświetlenie Full LED z przodu i tyłu, a także bardzo nowoczesne, dynamiczne kierunkowskazy, znane dotychczas z Audi. Nie są to jedyne innowacje od strony wizualnej. Dookoła nadwozia zamontowano bowiem aluminiowe i miedziane akcenty, które zagościły także na grillu oraz dookoła przednich lamp. Oczywiście przy okazji odświeżenia nie zapomniano też o nowych felgach, które świetnie współgrają z odnowionym obliczem Cupry Ateca. Obecnie producent oferuje sześć różnych wzorów.

Innowacje we wnętrzu odświeżonej Cupry Ateca 2020

Zmiany nie ominęły wnętrza modelu Ateca. W wersji po liftingu postawiono przede wszystkim na zwiększenie komfortu. Dotyczy to zarówno nowej wersji kierownicy, wyposażonej w wygodne przyciski odpowiadające za wybór aktualnego trybu jazdy, jak i łopatek zmiany biegów. Sporo zmian dotyczy foteli. W standardzie dostępne są fotele kubełkowe z tapicerką Dynamica, wykonane ze skóry ekologicznej. Opcjonalnie dostępne są również fotele z naturalnej skóry Nappa, wraz z elektryczną regulacją i pamięcią położenia. Oprócz tego we wnętrzu dokonano kosmetycznych zmian elementów dekoracyjnych, dodano podświetlenie portów USB oraz wprowadzono nowe rodzaje obicia drzwi.

Odświeżona Cupra Ateca 2020 na pokładzie posiada kartę eSim oraz doskonałej jakości wirtualny kokpit, wspomagany przez 9,2 calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej. Oczywiście bez żadnego problemu połączymy się z systemami Apple CarPlay oraz Android Auto. Oprócz tego wszystko to, do czego przyzwyczaiła nas Cupra: predykcyjny tempomat, asystent jazdy i wiele innych, drobnych udogodnień.

To właśnie po to została stworzona Cupra Ateca 2020 – osiągi

4,9 sekundy – tylko tyle potrzeba, aby katapultować Atekę to prędkości 100 kilometrów na godzinę. Tak imponujące wyniki charakteryzują dwulitrowy silnik TSI o mocy 300KM, napędzający tego hiszpańskiego sprintera. 6 różnych trybów jazdy zadowoli nawet najbardziej wyrafinowanych koneserów czterech kółek. Za zmianę przełożeń odpowiada siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia DSG. W standardzie Ateca wyposażona jest także w hamulce Brembo oraz napęd 4Drive.