kwiecień 20, 2024

Zmiana zarządu spółki Volkswagen

Z dniem 1 lipca 2020 roku nastąpiła zmiana w składzie zarządu spółki Volkswagen Poznań Sp. z o.o., o czym poinformowała media rzeczniczka spółki Volkswagen – Patrycja Kasprzyk. Dotychczasowy dyrektor poznańskiego oddziału, Dietmar Mnich obejmie drugie stanowisko zastępując tym samym dotychczasowego prezesa spółki, Jensa Ockensa. Po przeszło 35 latach pracy w koncernie Volkswagen (w tym ostatnie 10 lat w poznańskim oddziale spółki Volkswagen AG) Ockens udaje się na zasłużoną emeryturę.
W swoim przemówieniu, prezes marki Volkswagen Samochody Dostawcze Thomas Sedran serdecznie podziękował Ockensowi za długie lata wspólnej pracy i za jego ogromny wkład w budowę zakładów Volkswagena Craftera we Wrześni. Sedran podkreślił osiągnięcia Ockensa wskazując także na planowaną współpracę Forda właśnie z Cityvanami z Poznania.
Były dyrektor spółki Volkswagen Poznań sp. z o.o. związał swoje losy z Poznaniem w 2006 r. i od tamtej pory nieprzerwanie angażował się w inicjatywy, które miały na celu zwiększenie świadomości społecznej w sektorach ochrony środowiska, poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz edukacja techniczna. O jego wkładzie w życie mieszkańców Poznania świadczy fakt, że został przyjęty do Rady Mentorów Urzędu Miasta Poznania. W 2017 roku został Ockens został odznaczony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego. Rok później otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa poznańskiej Politechniki.
Po latach wytężonej pracy, Jens Ockens odchodząc na emeryturę przyznał, że przyjeżdżając do Poznania w 2006 roku nie spodziewał się, że na tak długi zwiąże swoje losy z Polską. Nie ukrywał radości, że udało mu się zrealizować swoje największe wyzwanie zawodowe polegające na budowie zakładów Craftera we Wrześni. W jego przemówieniu nie zabrakło także podziękowań dla całego zespołu, z którym Ockens razem pracował nad strategią i wartościami koncernu Volkswagen oraz świętował wiele wspólnych sukcesów. Na koniec podziękował także władzom samorządowym Wielkopolski za współpracę i wkład w wiele, realizowanych razem przedsięwzięć i inicjatyw,a  także za wspólną poprawę jakości życia Polaków. Podkreślił, że ze wzruszeniem będzie wspominał swój czas spędzony w Polsce, a szczególnie w Poznaniu.
Przejmujący obowiązki Ockensa Dietmar Mnich z wykształcenia jest dyplomowanym inżynierem (na kierunku technologia produkcji). Podobnie jak Ockens, Mnich od 30 lat związany jest ze spółką Volkswagen. Swoją karierę zaczynał w dziale techniki zakładowej i inżynierii mechanicznej w 1990 roku. Od tamtej pory systematycznie pnie się po szczeblach kariery. Piastował między innymi stanowisko dyrektora zakładu w Pacheco w Argentynie (Volkswagen Aktiengesselschaft). Był również dyrektorem zakładu w Hanowerze. Od 2014 roku pełni funkcję dyrektora zakładu w Poznaniu.
Pozostaje mieć nadzieję, że kadencja Dietmara Mnicha będzie równie obfita w zwycięstwa i sukcesy, jak kariera jego poprzednika. Marka Volkswagen nadal pozostaje jednym z wiodących i bardziej uznanych producentów samochodów na świecie i nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała ulec zmianie.